Od malička som bola bacuľaté dievčatko, ktorému chutilo jesť. Zakrátko sa objavili zdravotné                  problémy a začala som navštevovať endokrinologickú ambulanciu. Tu moja liečba spočívala v obmedzení sladkých jedál a nápojov, taktiež som sa mala viac hýbať. Aj keď sme s rodičmi bicyklovali, lyžovali, chodili sme plávať atď. pravdepodobne to nestačilo. Naopak moja hmotnosť naďalej rástla. Snažila som sa držať aj zopár drastických a rýchlych diét ale rodičia s tým samozrejme nesúhlasili. Medzitým mi poisťovňa schválila pobyt v kúpeľoch, ktorý sa končil minimálnym úspechom, neskôr som bola v Národnom endokrinologickom ústave,
tam nezistili aby príčinou mojej nadváhy bol nejaký zdravotný problém. Naďalej som bicyklovala, cvičila som Zumbu ale ako už teraz viem, pohyb sám o sebe nestačí, dôležitou časťou je zloženie jedálnička.
Rodičia stále hľadali človeka ktorý by mi ukázal ako schudnúť. Dopočuli sme sa o doktori Jancovi ktorý nám pri prvom stretnutí vysvetlil v čom spočíva jeho metóda chudnutia. Ukázal mi spôsob ako znížením príjmu energie stravou a zvýšením výdaja energie pohybom schudnem. Táto metóda ma naučila ako žiť zdravo a dnes keď sa pozriem na jedlo viem posúdiť jeho kalorickú hodnotu a aj to aké množstvo tohto jedla si môžem dovoliť. Pravidelný pohyb sa stal mojím životným štýlom a to som začínala na 40 minútovej chôdzi každý deň. Dodnes sa nedostavil žiadny jojo efekt. 
25. 7. 2014                                                                                   Andrea
JAAT Style  Pograms™